«Ми задали правила гри у цій передвиборчій кампанії» -- Олег Канівець

У неділю відбулося представлення команди і програми партії «Громадянська позиція». Політична сила Анатолія Гриценка сформувала спільний список походу на вибори з молодими та відповідальними громадськими діячами і політиками партії «Демократичний альянс». Тому виступити перед виборцями до Львова приїхали представники обох сил, кандидати у депутати з виборчого списку партії «Громадянська позиція» -- Олег Канівець, Тарас Стецьків, Іван Апаршин, Наталя Соколенко, Олег Дерев’янко та Віталій Шабунін.

 

«Хочу сказати, що наша команда вже задала певні правила гри цій виборчої кампанії, ми сформували відповідні критерії, задали тренд – у плані її відкритості та чесності. Прийняли рішення, яке навіть не передбачене законодавством -- всі наші кандидати повинні бути прозорими. Для того заповнили декларації і опублікували їх. А в своїх автобіографіях вказали дуже принципову річ, що наші діячі не мають іншого громадянства, окрім українського, -- заявив народний депутат України Олег Канівець.

 

Також, за його словами, кожен може слідкувати за сайтом «Громадянської позиції» і  бачити там щодня в режимі онлайн -- скільки коштів поступає на партійний виборчий рахунок і скільки витрачається, що залишається на рахунку і куди ці кошти спрямовуються. «Ми закликаємо інші політичні сили аналогічним чином пройти цю виборчу кампанію. Після прийняття закону про люстрацію застосувати його норми до своїх списків. Партія «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка таке рішення вже прийняла. Якщо громадянське суспільство, експерти чи журналісти знайдуть будь-кого в нашому списку, хто не відповідає критеріям закону про люстрацію, наш з’їзд незакритий, миттєво відреагуємо і приймемо відповідне рішення, щоб ця людина не брала участі у виборчій кампанії. Таким чином заохочуємо інших взяти з нас приклад, зокрема найрейтинговішу на сьогодні силу Блок Петра Порошенка», -- наголосив Олег Канівець.

 

Говорили на зустрічі з журналістами і про найнаболіліше -- що пропонує сила Анатолія Гриценка, щоб розв’язати воєнний конфлікт на сході країни. Зокрема військовий експерт, кандидат у народні депутати Іван Апаршин наголосив, що одним з таких можливих виходів є наступний крок, зробити все, щоб Україна стала повноправним членом НАТО. «Наша партія пропонує перш за все якомога скоріше вирішити це питання: підійти до тих критеріїв стандартів, які сьогодні є в країнах Альянсу. З іншого боку, ми негайно повинні створити професійну армію, також активний резерв, це коли люди, які перебувають поряд з військовою частиною – один-два рази на рік, приходять мотивовано туди, мають свою зброю і у будь-який момент готові захищати країну. І третє, що ми повинні зробити організувати територіальна оборону за зовсім іншим новим принципом. Мають бути підготовлені люди, які формуються на певній території і які перш за все призвані для того, щоб захищати саме цю територію».

 

Про вибори в умовах війни говорив також і екс-депутат п’ятьох скликань Тарас Стецьків. Він наголосив на тому, що зараз Україні випало одночасно вирішувати низку нагальних проблем --  проводити реформи, люстрацію, воювати з Росією, і  організовувати вибори до Верховної ради. «Ми очікуємо, що в майбутньому парламенті буде сформована проукраїнська проєвропейська більшість. Позиція депутатів «Громадянської позиції», які пройдуть до майбутнього парламенту буде, на зразок сторожового собаки, який не дасть владі спати.  І наше завдання чи наша місія – відстоювати два основні питання – питання оборони, безпеки у найширшому розумінні цього слова і питання атикорупційної політики», -- пояснив він. На думку Тараса Стецьківа, важливо якою ціною ми можемо досягнути миру. І тут політичні партії діляться на дві великі групи – ті, які виступають за мир за будь-що, в тому числі і ціною уступок національного суверенітету та неоправданих високих компромісів з агресором, і ті, які вважають, що мир можна досягнути лише у випадку, коли ми прискореним темпом забезпечимо оборону своєї країни, модернізацію армії, закупку нових озброєнь, завантаження українського ВПК і т.д. «Громадянська позиція» дотримується другої точки зору.

 

За його словами, можна з гіркотою прийняти так зване перемир’я, яке привело до втрати одної третьої Донбасу, але використати його для максимально швидкого зміцнення обороноздатності країни.

 

Представники громадського сектору у лавах «Громадянської позиції» наголошували на тому, що якої важкою не була б ситуація в країні – не можна зупиняти проведення реформ.

 

«Момент для реформ сьогодні не можна втрачати. А для цього є лише один спосіб – це створити таку Верховну раду, яка б дозволила сформувати справді професійний уряд, який би дійсно діяв не виходячи з політичних інтересів, а виходячи з державних. Про які саме реформи йдеться -- запрошую усіх прочитати нашу програму «Безпека, справедливість, оновлення». Але однією з найпріоритетніших реформ – є реформа державної служби. Наша громадянська позиція полягає в тому, що коли ми прийдемо у парламент, залишатися громадянами і діяти як громадянин, --н аголосив громадський і культурний діяч кандидат у депутати Олег Дерев’янко.

 

Його підтримала колега журналіст і громадський діяч Наталя Соколенко. Вона наголосила від свого імені й імені усіх журналістів, котрі йдуть у парламент, що вони залишатимуться на службі у громади і готові до щоденної сповіді перед усіма.

«Чому ми пішли у політику? Ми йдемо до парламенту, зокрема можу про себе говорити, не лише з багажем журналістської професії, а з багажем лобіювання конкретних законопроектів. Адже ті народні депутати, які стояли пліч-о-пліч з нами на Майдані дуже-дуже повільно і неохоче голосують за реформаторські закони, які ми, журналісти і громадські активісти, їм формували у реанімаційному пакеті реформ. На жаль, нам вдавалося лише 11 законів дотиснути, а так не повинно бути».

 

Говорили на зустрічі з журналістами представники партії «Громадянської позиції» і про ефективну боротьбу з корупцією. Зокрема, колишній голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін наголосив на тому, що уряд провалив антикорупційні реформи, і лише маленьким прогресом була нова редакція закону «Про державні закупівлі», яка була прийнята винятково під тиском МВФ. «Що треба зробити і що є в програмі «Громадянської позиції»? Антикорупційний блок програми базується на двох ключових речах – перший і найголовніше, невідворотність покарання за корупційні злочини, насамперед зроблені вищими посадовими особами, не вчителями чи лікарями, а міністрами, прокурорами тощо. Другий блок – це зменшення можливості робити цю корупцію так, щоб її не було видно. Там де є світло, там таргани розбігаються».

 

Команда партії Анатолія Гриценка «Громадянська позиція» розглядає депутатство як службу, на яку їх приймають громадяни. Саме для того, щоб показувати приклад громадянської позиції, домагатися від керівництва держави, депутатів і всіх чиновників служити людям чесно, прозоро і професійно.

 

 

 

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку: