Лише 1% львів’ян повністю довіряють міськвиконкому

Львів, у якому, на перший погляд, затишно і комфортно мешкати, де міський голова ледь не щодня запевняє, що комфорт мешканців – для нього святе, виявляється не такий вже й комфортний для львів’ян.
Соціологічна група “Рейтинг» спільно з International Republican Institute вперше провела муніципальне дослідження, як жителі українських міст оцінюють якість надання послуг і роботу місцевої виконавчої влади зокрема.
З’ясувалось, що зовсім не Львів став «муніципальною зіркою» та прикладом для наслідування. З якимось неприємним присмаком він поступився Вінниці і навіть Харкову, яким опікується одіозний Кернес.
Якщо до міського голови мешканці Львова ставляться біль-менш лояльно, то до роботи виконавчого комітету у львів’ян чимало претензій. Так, за довірою до виконавчого комітету Львів аж на 7-му місці. Роботу виконавчого комітету Львова, згідно з дослідженням, схвалюють повністю лише 1% мешканців. І тут наше місто впевнено обганяють Чернівці, Харків, Тернопіль, Суми, Івано-Франківськ та Вінниця.
Що ж, цілком можливо, на фоні останніх перипетій навколо обмеження безкоштовного проїзду для пільговиків, скандальних забудов, голодуючих підприємців у холах мерії і так далі…
Із 18 критеріїв, якими визначаються кращі міста за якістю надання послуг, Львів виявився лідером лише в одній (!) категорії. Натомість за Вінницею та Харковом – лідерство майже по всіх позиціях.
Щодо стану міської каналізації Львова взагалі немає серед першої п’ятірки (лише сьоме місце), як зрештою у таких наступних критеріях: якість надання медпослуг (ми аж 12-ті), розвиток транспортної інфраструктури (всього лишень дев’яте місце) та розвиток промзони (також далеке 12-те місце).
Лише 35% львів’ян в загальному вважають, що транспортна інфраструктура у Львові розвинена «добре», 41% львів’ян побачили у ній декілька недоліків, 20% оцінили розвиток транспортної інфраструктури «погано» і ще 2% - «жахливо».
По розвитку мережі освітніх закладів Львів поступився Тернополю, Чернівцям та Харкову. Щодо розвитку мережі приміщень для культурних заходів (концертних залів, бібліотек) Львів ще далі – аж на сьомому рядку, а в рейтингу міст із розвиненою мережею спортивних споруд Львів лише дев’ятий, його обігнали навіть Суми, Ужгород та Житомир.
Найгірше у Львові, як зазначили львів’яни, із розширенням мережі дитячих садків (попереду нас аж 13 міст) та діяльністю міліції, в тому числі ДАІ (Львів тут 13-тий). Єдине перше місце Львову дісталось за водопостачання.
До речі, дослідження також показало, що 67% львів’ян вважають корупцію значною проблемою в місті (у Харкові та Чернівцях відсоток найнижчий). При цьому лише 17% львів’ян вважають, що міська влада докладає достатньо зусиль, щоб побороти корупцію серед місцевих службовців.
Зазначимо, що опитування проводилося з 2 по 20 березня у всіх обласних центрах України, крім Донецька та Луганська. У кожному місті експерти опитали по 800 осіб, кому вже виповнилось 18 років.

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку: