На зменшення кількості безпритульних тварин у Львові виділили мільйон гривень

Після трьохрічної боротьби львівських зоозахисників проти страти безпритульних тварин у Львові нарешті з’явилася програма, якою передбачене гуманне ставлення до тварин без господарів і зменшення їх чисельності.

Так, минулого тижня Львівська міськрада ухвалила «Програму регулювання чисельності тварин у Львові на 2015-2020 роки».

Що зміниться, у зв’язку з програмою, і як у місті тепер ставитимуться до безпритульних тварин розповів автор програми, лідер обласної організації партії «Громадянська позиція» Анатолій Забарило. «Зменшити кількість безпритульних тварин можна лише шляхом стерилізації. Система проста – не знищувати тварин, надавати допомогу, стерилізувати, знайти господаря, якщо ні – повернути на місце, звідки забрали. Львів працює у напрямку гуманного поводження з тваринками», - говорить Анатолій Забарило.

За словами автора, евтаназію тепер можна застосовувати лише у разі невиліковної хвороби тварини і у випадку її агресивності, зміни психіки. Окрім того, відтепер працівникам ЛКП «Лев» забороняється відловлювати тварин за межами міста.

Таке соціальне підприємство повинне утримуватись на бюджетні кошти, наголосив Анатолій Забарило. Якщо у минулі роки у Львові тривали війни за стрічку в бюджеті у 660-680 тисяч гривень на рік, то тепер на підприємство вперше виділили мільйон гривень.

Як розповів новий директор ЛКП «Лев» Олег Мацех, тепер підприємство щомісяця отримуватиме 80 тисяч на оплату компослуг, придбання кормів і, найголовніше, на медикаменти. «Цих коштів не вистачає, але влада пішла нам назустріч і ухвалою нам виділено ще 773 тисячі на облаштування території, паркана, і на проведення реєстрації домашніх тварин», - розповів директор ЛКП.

Крім того, програмою вперше передбачається допомога притулку «Милосердя». Наразі йдеться лише про «символічну суму», 81 тисячу на харчування, що має вистачити на півроку.
Програмою також передбачається підтримка міні-притулків – де люди у своїх домівках отримують, а відтак і рятують, десятки собак і котів. З наступного року такі люди зможуть звернутись до міськради і отримати кошти на їх утримання.

Напрям стерилізації дає контроль над чисельністю покинутих тварин, але через безвідповідальність мешканців на вулицях з’являється все більше покинутих не стерилізованих тварин, - з сумом констатують автор документу і зоозахисники.
ЛКП «Лев» працює з 8 до 20-тої і тут можна не тільки вибрати собаку, але й погуляти з нею. До кінця року тут запрацює потужний сучасний стерилізаційно-ветеринарний центр. У планах - масштабна соціальна кампанія на прилаштування безпритульних тварин, встановлення камери відеоспостереження, створення Громадської ради при ЛКП. Також спільно з волонтерами планується порахувати кількість покинутих тварин у місті.

 

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку: