Володимир ГІРНЯК: «Ми оголошуємо війну скандальним забудовам, які порушують права мешканців»
Скандальні забудови останнім часом стали справжньою карою для львів’ян. Якщо раніше спритні забудовники намагалися зводити свої будівлі ледь не під вікнами існуючих будинків і в міських скверах та парках, то сьогодні вже у відкриту знищують дитячі майданчики.
До такої ситуації призводить відсутність у влади чіткого бачення розвитку міста, вважає співкоординатор групи «Громадянська позиція» у Львівській міськраді Володимир Гірняк.
«Проте інертність влади не заважатиме нам разом з усією громадою Львова відстоювати право мешканців на проживання у комфортних умовах. Ми оголошуємо війну скандальним забудовам, які порушують права мешканців», - каже Володимир Гірняк.
Він закликає усіх жителів Львова звертатися до нього особисто та до його побратимів із «Громадянської позиції», аби оприлюднити факти скандальних незаконних забудов.
«Зрозуміло, що місто має розвиватися. Зрозуміло, що у Львові потрібно зводити нові торгові та офісні центри, споруджувати нове житло. Однак будівельні компанії та замовники їхніх послуг мають розуміти, що місто – це складний механізм, який, зокрема, передбачає комфортне співжиття всіх мешканців», - додав Гірняк.
Львів’яни стали на захист дитячого майданчика
Дев’ятого червня у дворі на вулиці Володимира Великого,61 на частині дитячого майданчика фактично вдалося зупинити будівництво павільйону, не погодженого з мешканцями будинку. Дійшло навіть до конфлікту із забудовником.
Як з’ясувалось, ще донедавна тут стояв невеликий кіоск, позаду якого мали змогу гратись діти. Як розповідають мешканці, з двох гойдалок, каруселі та гірки тут залишилась лише гірка. А кіоск невдовзі має трансформуватись у габаритний павільйон. Для цього вже, без жодного діалогу з мешканцями, звели паркан і намагались вчора розпочати будівництво.
Мешканка будинку №61 Марія Дмитренко звернулася до депутатів Володимира Гірняка та Юрія Кужелюка, співкоординаторів групи "Громадянська позиція" у Львівській міськраді, із проханням допомогти у боротьбі за майданчик. Мовляв, їхній ЖБК-82 опікується будинком і прибудинковою територією, частина якої тепер, виходить, вкрадена.
«Нам кажуть, що є вся документація, але хто з нами це погоджував? Це наша прибудинкова територія, в тому числі зелені насадження і майданчик, інше питання, що майданчик наразі не облаштований з міського бюджету. Крім того, тут ще стоїть питання в доцільності… Я нарахувала довкола у радіусі 300 метрів 20 кіосків, де продають цигарки і горілку. Для чого тут ще одна точка?»,- обурюється мешканка будинку.
Мешканці налаштовані рішуче. Мовляв, їм не потрібен шум під вікнами, адже, за словами автора проекту, під будинком планується спорудити павільйон габаритами 15 на 8. Тут заплановані три торгових кіоски і один торговий зал, де, за здогадками мешканців, і розпиватиметься алкоголь.
І хоча проектант запевнив, що відхилень від проекту немає, а замовник (фірма «Парадокс») діє на підставі виданих йому містобудівних умов та обмежень, а також на основі дозволу на порушення благоустрою території, мешканці подивовуються, чому ніхто не веде адміністративного нагляду на зведенням тимчасової споруди, не перевіряє, чи забудовник не заліз на іншу територію.
Підприємці налаштованості мешканців не розуміють: кажуть, що їх фактично виганяють з місця, де вони з 90-тих років орендують землю, справно сплачуючи щомісяця значні суми за оренду землі. До цього вони пояснюють, що обгородили трохи більше землі, бо їм нікуди складати бруківку.
Депутат Львівської міської ради, співкоординатор групи «Громадянська позиція» Володимир Гірняк розповів – наразі є два шляхи вирішення проблеми.
«Треба шукати компроміс, між підприємцем і мешканцями, щоб підприємець посунувся. По-друге, з’ясувати, чому були видані всі дозволи на будівництво на території дитячого майданчику», – порадив депутат.
Зазначимо, що вчорашня зустріч з мешканцями відбулась у рамках обговорення і реалізації власної програми розвитку міста «Львів Європейський». На зустріч прийшли понад 50 ініціативних людей.