Володимир ГІРНЯК захищає львів’ян від фірми друга Садового
«Самопоміч» зашумлює конфлікт навколо будівництва багатоповерхівок на Стрийській,а мешканці готові перекрити вулицю
Ініціативна група мешканців житлового масиву Стрийська-Вернадського уже другий місяць поспіль б’є на сполохв намірах зберегти сотні дерев на трьох гектарах землі, які міська рада віддала ТзОВ «Квіти Львова плюс» під забудову.
Коли забудовник почав спилювати дерева, готуючи ділянку під забудову житлового комплексу, мешканці вийшли на протест. За цей час вони так і не отримали на руки плану забудови і вірити на слово забудовнику не збираються. Що більше, забудовник продовжує зрізати дерева у межах забудови, мовляв, очищує лише ту територію, яка потрібна під будівництво.
І поки об’єднання «Самопоміч» кинулось «допомагати», аби «разом дати раду проблемі», мовляв, «мешканцям поталанило» із совісним забудовником і навіть дійшло до консенсусу, мешканка будинку №103, що знаходиться навпроти забудови, Наталія Зюзіна розповідає, що парк уже почали проріджувати, попри те, що проекту забудови ще немає.
«Як ми можемо домовлятись, якщо забудовник не показує нам плану забудови? Вони кажуть, що нічого рубати не будуть і зелені насадження залишаться, але як, якщо вони там комплекс багатоповерхівок побудують? Як туди пройде техніка?», - обурюється пані Наталя.
До компромісу, каже співрозмовниця, ще далеко, хоча «Квіти Львова плюс», аби не падати в немилість мешканців, купили замість спилених дерев 90 кипарисів.
«Вони купили 90 кипарисів замість того, що вони порубали і висадили їх на газоні. Тим часом у зеленій зоні почали спилювання через 3-4 дерева, проріджуючи парк. За тиждень вони вже зрубали 15 дерев. Через півроку там не залишиться нічого. Вони проріджують настільки, що раніше мені з вікна видно було лише дах стадіону, а після такого прорідження, здогадуюсь, стадіон у мене буде під вікнами», - висловлює позицію Наталія Зюзіна і заявляє про наміри звернутись до суду.
«Напевно, ми будемо судитись. Чи нам, мешканцям, тут чергувати? У «Самопомочі» сказали все «ок», це неправда. Якщо нам тут пилятимуть дерева, ми просто будемо перегороджувати Стрийське шосе і все», - говорить протестувальниця.
Порушити питання про будівництво багатоповерхівок на місці сотень дерев планує на наступному пленарному засіданні сесії Львівської міськради спів координатор депутатської групи «Громадянська позиція» Володимир Гірняк. Адже чиновники, каже він, мали точно знати, що на згаданій території ростуть сотні дерев.
«Ця ухвала (про затвердження за ТзОВ «Квіти Львова плюс» земельної ділянки на вулиці Стрийській, 195 для будівництва та обслуговування багатоквартирної житлової забудови від 20 листопада 2014 року) швидко пройшла на пленарне засідання, не було вето міського голови, хоча скільки піднімається питань стосовно незаконних забудов в місті, а тут дерева, і в мене виникає сумнів, чи немає тут когось потужного, хто лобіює це питання. Крім того, є «Самопоміч», яка не говорить, що це незаконна забудова, і якось толерантно реагує на цю ситуацію», - зазначає депутат.
Звісно, якби зелена зона біля автовокзалу була затверджена як парк, то ніхто б не мав тут жодних прав на забудову.
«Мене хвилює, хто дав «добро» на виділення цієї земельної ділянки, бо приймали ухвалу сесія і міський голова, але були конкретно чиновники, які розробляли план території, виїжджали на місце і бачили, що там парк, ліс, сотні дерев, яким вже понад 30 років», - зрезюмував депутат.
Зазначимо, що директором ТзОВ «Квіти Львова плюс» є Іван Гудима. Засновниками – ТзОВ «Українські юридичні технології» і ТзОВ «Компанія з управління активами «Оптіма капітал» (де частками володіють Віталій Ломакович і Тетяна Каданіна).
Віталій Ломакович, один ізвласників «Квітів», - давній друг міського голови Львова, колишній член міськвиконкому, колишній голова правління «БМ Банку», Голова Наглядової Ради ПАТ «НДІ ПРЕА», власник «Панорами» та співвласникТзОВ «Будівельний альянс» (власниками «Будівельного альянсу», як пишуть «Наші гроші. Львів», є ті ж ТзОВ “КУА “Оптіма капітал”, ТзОВ “Українські юридичні технології” та Андрій Вільчинський).