Життя без шкідливих звичок - чи це можливо?

Коли поставити запитання учням старших класів: «Чи є користь від алкоголю, наркотиків чи куріння?» Зазвичай, учні, з усмішкою, відповідають, що ні. Але, не секрет, що саме в цьому віці у підлітків з’являється бажання спробувати заборонений плід, що вони успішно і роблять.
Статистика свідчить: за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я Україна посідає ПЕРШЕ місце за масштабами розвитку підліткового алкоголізму. Причиною смертей двох третин молоді віком від 15 до 20 років стало отруєння алкогольними напоями, або нещасні випадки, які трапилися у стані алкогольного сп'яніння. Не говорячи вже про криміногенний аспект питання.
Україна посідає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців. Щорічна кількість наркоманів в нашій державі, за даними МВС, збільшується в середньому на 5-10%.
У Львові давно шукають вирішення цих питань. Так владою було прийнято ряд рішень про заборону продажу алкогольних та тютюнових виробів у 300 метровій зоні від навчальних закладів та тимчасові обмеження продажу. Таким чином Львів прагне здобути славу міста, в якому пріоритетним є здоровий спосіб життя. Чи справді це так? На жаль, такі рішення і до цього часу не реалізовані в повній мірі. Магазини та МАФи, що продають заборонені товари, часто знаходяться поруч навчальних закладів.
Парадоксальна ситуація полягає в тому, що саме Львів асоціює себе як «місто пива». З екрану телевізора щоденно на всеукраїнських каналах рекламують різного роду алкоголь львівського виробництва з переконливими історіями та заохоченням до його вживання, і навіть в самому історичному і туристичному центрі Львова відкриваються сучасні, модні заклади, що пропагують вживання алкоголю, впливаючи на свідомість підростаючого покоління. Звичайно, це прибутковий бізнес, завдяки якому збагачуються сотні людей ціною здоров’я і добробуту нашої молоді.
Чи є альтернатива? Чи будуть львів’яни вести здоровий спосіб життя? Коли мешканці нашого міста піднімають питання щодо створення додаткових спортивних секцій і спортивних майданчиків за державні кошти для покращення здоров’я, то чують стандартну відповідь про брак коштів у бюджеті. Чи можливо в таких нерівних умовах з алкогольним і тютюновим лобі виховати здорову молодь і як наслідок процвітаючу Україну?! Для виховання здорового покоління, однозначно, треба змінити правила цієї «гри» і поставити пріоритетним питання збереження і зміцнення здоров’я молоді Львова, адже фундамент нашого майбутнього закладається сьогодні, і це в наших з Вами силах!.

Володимир Бордіян член партії «Громадянська позиція», тренер з боксу, громадський діяч, лектор на теми боротьби із шкідливими звичками серед молоді.

 

 

 

 

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку: