ЗАОЩАДЖУЄМО ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ

Електроенергія. Нею ми користуємося повсюдно. На роботі, на вулиці, вдома. За неї ми змушені платити. І, як не прикро, щоразу більшу ціну.
До речі, вірменські протести, що зараз тривають проти підвищення цін на електроенергію можна зрозуміти. Адже за фразою «на 16%» криється подорожчання з 42 драма за 1 кВт/год. до 49 драм, У перерахунку на гривні для вірмен це складає, відповідно, від 1,90 грн до 2,20 грн за 1 кВт/год.
Нагадаємо, що тарифна політика в Україні на 2015 рік є наступною:
Місячна норма споживання Тариф за
1 кВт/год.
З 1 квітня 2015 року
До 100 кВт/год. 36,6 коп.
100-6000 кВт/год. 63,0 коп.
Понад 600 кВ/год. 140,7 коп.
З 1 вересня 2015 року
До 100 кВт/год. 45,6 коп.
100-6000 кВт/год. 78,9 коп.
Понад 600 кВ/год. 147,9 коп.
Підстава для економії очевидна, а способи є різні. Від простих, які не вимагають жодних затрат, до таких, що вимагають певних фінансових вкладень, але гарантовано окупляться. Особливо в контексті подальшого неминучого подорожчання.
Отже:
• Замініть звичайні лампочки на енергозберігаючі. Це дозволить зекономити від 75% до 90% електроенергії. Служать такі лампи від 15-ти до 100 разів довше звичайних ламп розжарювання.
• Не використовуйте люстри з суцільними абажурами, які поглинають світло.
• Завантажуйте пральну машину повністю. Не повністю завантажена пральна машина - це перевитрата електроенергії на 10-15%. Якщо вибрана неправильна програма прання, - це перевитрата електричної енергії до 30%.
• Не ставте плиту поруч з холодильником. Якщо плита і холодильник встановлені поруч, споживання електроенергії холодильником подвоюється.
• Періодично розморожуйте холодильник, не допускайте наростання сніжної «шуби». Очищуйте від павутиння, пилу зовнішню сторону теплообмінника. Чим нижча його температура, тим ефективніше працює холодильник.
• Замініть стару техніку. Новий холодильник класу «А+» щомісяця споживає до 100 кВт/год. електроенергії менше, ніж такий самий холодильник старого зразка. Холодильник з функцією саморозморожування заощаджує до 50 % електроенергії.
• Використовуйте тостер, кавоварку, електрогриль, електрочайник. Спеціальні прилади скорочують витрати електроенергії.
• Вимикайте з розетки усі побутові прилади, коли ними не користуєтеся. Так можна зменшити рахунок на 8 %.
• Налаштуйте свій комп’ютер на економніший режим роботи.
• Використовуйте, за можливістю, настільну лампу замість основного освітлення кімнати. Вимикайте світло, виходячи з кімнати.
• Світлі стіни, штори та чисті вікна скорочують на 10-15% витрати на освітлення.
• Вчасно вичистивши контейнер пилососа від сміття можна знизити його енергоспоживання на 30-40 відсотків.
• Встановіть спеціальні датчики руху. Вони вмикатимуть і вимикатимуть світло, коли ви заходитимете в приміщення і виходитимете з нього. Це важливо для сходових кліток, коридорів, туалетів, ванн.
• Використовуйте, по можливості, нічний тариф (з 23-00 до 7-00), який вдвічі менший, ніж денний. Це в першу чергу стосується тих, хто використовує електрику для обігріву, чи нагрівання води. Він, правда, вимагає встановлення спеціального двозонного лічильника.
До речі, пам’ятаймо, що в рахунках за квартплату є дольова плата за електроенергію, яка використовується в наших сходових клітках підвалах, ліфтах тощо за тарифом 63 коп. за 1кВт/год. Отож, не треба байдуже дивитися на лампочки, які горять серед дня на сходових клітинах, в підвальних приміщеннях та на горищах.
Основна доля наших домашніх витрат на електроенергію складає освітлення. Наразі традиційні лампи розжарення замінюють на люмінесцентні або світлодіодні (LED).
Порівняльні характеристики різних видів ламп приведені в табличці.
Лампи розжарення Люміне-сцентні Світлодіодні (LED)
Термін дії 1000 год. 15 000 год. 50-100 тис. год.
Економія енергії - 5 раз 10 раз
Екологія - пари ртуті -
Ціна Низька Середня Висока
Очевидно, що майбутнє за світлодіодними лампами, хоч, поки що, їх застосування стримує дещо висока ціна. Люмінесцентні лампи також ефективні і економні, проте слід пам’ятати, що всередині колби є пари ртуті, які кристалізуються в процесі роботи. Такі лампи не можна викидати у смітник, оскільки вони вимагають спеціальної переробки.
Власникам приватних будинків рекомендується ознайомитися з перевагами сонячних батарей. Хоча це і дорого, зате практично.
Отож, давайте всіма способами зменшувати свої затрати на електроенергію.

Розсилка листів

Підпишіться на нашу розсилку: